Minden streaming platformon elérhető a pop, klub és kísérleti kategóriákban fogant tripla album, rajtuk olyan feltörekvő hazai alkotókkal, akikről valószínűleg még fogunk hallani a következő években.
Úgy, ahogy két évvel ezelőtt, idén is ezernél több jelentkezés érkezett a Telekom Electronic Beats felhívására, aminek keretében már negyedszerre keresték a legizgalmasabb hazai és határon túli zenéket, műfajoktól függetlenül.
A szerelemprojekt célja továbbra is az, hogy felfedezze azt az utánpótlást, amiből az elkövetkező időkben újabb tehetségekkel gyarapodhat a magyarországi kortárs zenei kultúra.

A beérkezett zenéket elbíráló zsűriben a KERET olvasói számára ismerős arcok is helyet foglaltak: pop kategóriában ott ült Lenkke, Laurie, és a girlhood zenekarból ismert Tícia. A klubzenék között a techlab.bp csapatból ismerhető Slym, a BBC Radio 1-on drum & bass mixet prezentáló Bug és a Technokunst-alapító Isu válogatott. A kísérleti kategóriában idén az EXILES alapító Kolbenheyer Erik, Pándi Balázs dobos-újságíró és a Magyar Zene Háza kurátora, Halmos András segítette a TEB csapatának döntését.
A paletta pedig színesebb, mint valaha: a SZELEKTOR 26 válogatáson megtalálható kozmikusan lebegő dreampop, dubos sújtás, csúcsidős techno, Veszprém-Budapest tengelyre felcsavarodó drum & bass fúzió, nyári hajnalokra szabott trance és a természet hangjaiból épülő kísérleti dolgozat is.
A SZELEKTOR 26 tracklistje:
POP
- Temesi Blanka – Akarom
- kntrl – METADON
- 99cyte – sírhely
- Karyuu, CALLMECHAOS – cool kids
- szazharom – Angel
- Lee Y – Forest
- Flanger Kids – There Was a Place
- Lovas Juci – Nem ér
- SÁRKÁNY – Memory Lane feat. RĒKA
- THEIP – LOVAK
CLUB
- Cris – Caution!
- Rii5 – Kometai Asteres
- paks2 – Imádom azt, amit érzek
- 5Ø71 – Night Raid
- Axeev – Csöpet
- Balaräm & Ginendin – Scarabeus
- Dübël – Before
- Savage – Identity Diffusion
- Emilio – Murmuration
- ENBÉBI – Lurkin
- Saola – Colibri
XPERI
- Réti Virág – Mohafolt
- vlkgbr – Data Laundering feat. Zirngast
- baiin – unglued
- eszeveszett – mGs
- ingatlan – jimi
- SAWA – Wounded Healer ex 2
- Polyklinik & AudioCompress – The Hill
- konkoi – DUST
- Chaac – Komorebi
- Deák Juli – Quiver (feat. Nora Pollak)



